O týmu

Rally Team Volenice vznikl zhruba v polovině roku 2006, kdy se Martin dohodl s dvojčaty Petrem a Pavlem na společné stavbě zavodního Favorita. Jeho torzo, tedy vyrámovaný skelet, leželo již několik let v dílně malé středočeské vísky Volenice jako pozůstatek prvotního nadšení obou bratrů, kteří se po svém debutu na Rally Akuma Zákupy 2000 rozhodli, že další závody s pronajatým vozem by mohly zanechat v jejich osobních rozpočtech příliš hluboké rány, a jediná správná cesta je tedy stavba vlastního závodního stroje. Po zakoupení zachovalého skeletu a stavbě rámu u vyhlášeného "rámaře" Martina Grabijce se ale prvotní elán i finanční zdroje postupně rozplynuly a rozestavěný skelet tak zůstal několik let opuštěn.

Mezitím trojice kamarádů objížděla v roli diváků většinu českých soutěží a postupně v ní sílilo přesvědčení, že rally je příliš krásná zábava na to, aby se konala bez nich. Jednoho dne proto nakonec padlo rozhodnutí spojit síly a pokračovat v dávno započaté práci společně.

Po malé přestávce se tedy síly nyní již tří mladých mužů napnuly opět tím správným směrem a po necelém roce poměrně usilovné práce a shánění materiálu, nářadí, dílů a informací vyjel z volenické dílny zbrusu nový Favorit 136L upravený pro skupinu A.

Pavel Šimůnek

     

Narozen: 28.10.1975

Povolání: IT technik

Petr Šimůnek

      

Narozen: 28.10.1975

Povolání: konstruktér

 

Martin Knížek

 

Narozen: 20.2.1977

Povolání: redaktor

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.